TALEP TEKLİF SPARİŞ PROGRAMI (TTS)

TALEP TEKLİF SPARİŞ PROGRAMI İLE;

Satış sürecinde müşteri talep,teklif ve siparişinin izlenebilirliğinin sağlanması ve eşzamanlı olarak satış sürecinin takip edilebilmesi amaçlanmaktadır.

Teknolojik altyapı projenin temelini oluşturmakla birlikte, başarılı bir TTS otomasyon uygulamasının en önemli faktörü müşteri ihtiyaçlarının doğru ve eksiksiz olarak belirlenmesi ve bu ihtiyaçlara uygun olarak uyarlama ve entegrasyonun yapılmasıdır.

TELEP MODÜLÜ

Müşteri taleplerinin oluşturulup kayıt altına alındığı modüldür.Bu modülde yeni talep oluşturulabilir,oluşturulmuş talepler izlenebilir ve kullanıcıların belirlediği kriterlere bağlı olarak talep raporları hazırlanabilir.

TEKLİF MODÜLÜ

Oluşturulan taleplerin teklife dönüştürüldüğü modüldür.Talep ilgili fiyatlandırmalar yapılır ve istenen formatta oluşturulan teklif şablonları ile teklif metni oluşturulur.Oluşturulan tekliflerle ilgili tüm başlık bilgiler teklif izleme ekranından takip edilebilir.

SİPARİŞ MODÜLÜ

Teklife bağlı olarak müşteri tarafından onaylanan tekliflerin siparişe dönüştürüldüğü ve onaylandığı modüldür.Siparişlerin durumu ve tüm başlık bilgileri sipariş izleme ekranında takip edilebilir.İstenmesi durumunda onaylanan sipariş ticari programına aktarılabilir.

FİRMALAR MODÜLÜ

Kullanılan ticari programda bulunan tüm cariler programa aktarılabilir.Ticari programda bulunmayan yeni bir carioluşturulabilir.Carilerle ilgili bilgi değişikliği,güncellemeler yapılabilir.(Ticari programa aktarılamaz.)

ÜRÜNLER MODÜLÜ

Kullanılan ticari programda bulunan tüm ürünler programa aktarılabilir.Ticari programda bulunmayan bir ürün oluşturulabilir.Ürünlerle ilgili birden fazla fiyat listesi oluşturulabilir.

KULLANICILAR MODÜLÜ

Program kullanıcıların,kullanıcı yetkilerinin tanımlandığı modüldür.E-posta grupları ve kullanıcı grupları oluşturulabilir.


PARAMETRELER MODÜLÜ

Firma,ürün,talep,teklif,sipariş ve ticari programa aktarma ile ilgili parametrelerin tanımlandığı modüldür.